Film „Alfa” – wzruszająca historia o przyjaźni między chłopcem i wilkiem

W 2018 roku na ekrany polskich kin wszedł film opowiadający niezwykłą historię o niezwykłej przyjaźni. I chociaż na pierwszy rzut oka film może się wydawać prostą i nieskomplikowaną opowiastką, to w rzeczywistości jest to coś znacznie bardziej wartościowego. Film nie zawiera w sobie nic z taniego efekciarstwa i scenariusza nastawionego na wybuch fajerwerków. Ale ma coś znacznie bardziej cenniejszego. Tym czymś są emocje, których nie brakuje od rozpoczęcia tej niezwykłej historii aż po jej zakończenie. Bohaterowie „Alfy” i przygody jakie przeżywają wywołują u widza smutek, radość, zaniepokojenie, strach, współczucie i szereg innych uczuć. Jednocześnie niosą ze sobą przesłanie o sile przyjaźni i wiarę, że wszystko jest możliwe.

Fabuła filmu “Alfa”

Fabuła „Alfy” nie jest zbyt skomplikowana, a cały scenariusz opiera się na relacji pomiędzy młodym chłopcem i dzikim zwierzęciem. Wszystko rozpoczyna się od polowania, w którym bierze udział chłopiec o imieniu Keda – syn przywódcy plemienia. Na skutek nieszczęśliwych okoliczności chłopak spada w przepaść i zostaje uznany za zmarłego. Pomimo rozpaczy ojciec i inni członkowie plemienia odchodzą. A Kedzie udaje się przeżyć. To właśnie od tego momentu rozpoczyna się główny wątek filmu. Chłopak postanawia wrócić do domu – pomimo wielu niesprzyjających okoliczności. Jednak na drodze bohatera filmu „Alfa” staje wilk – ranny i agresywny. Keda postanawia się nim zaopiekować. Początkowo ich relacja oparta jest na wrogości, ale wraz z upływem czasu nabiera innego wymiaru. Dwójka bohaterów zaczyna ze sobą współpracować, by z czasem zostać najlepszymi przyjaciółmi. Nie jest to proste i wymaga zaangażowania z obu stron. Droga pełna przygód stawia przed nimi wiele wyzwań, podczas których okazuje się, że człowiek i dzikie zwierzę mogą współpracować, a nawet polegać na sobie.

Najważniejsze są emocje

Historia opowiedziana w filmie jest prosta i nieskomplikowana, a przy tym dosyć przewidywalna. Jednak najważniejszy jest tu ładunek emocjonalny, który za sobą niesie. I chociażby z tego powodu warto obejrzeć „Alfę”. Akcja filmu dzieje się wokół relacji pomiędzy człowiekiem i wilkiem. Widz nie tylko poznaje dwójkę bohaterów, ale też obserwuje ich zachowania i emocje związane z rozwojem wydarzeń. Dodatkowo scenarzyści zadbali o pokazanie rozwoju samych bohaterów – chłopak z dziecka staje się mężczyzną, a wilk z dzikiego zwierzęcia staje się najlepszym przyjacielem człowieka. Zatem „Alfa” to swego rodzaju kino drogi, podczas której bohaterowie przeżywają przygody, dojrzewają i stają w życiowe szranki z otaczającym światem. Dopełnieniem tego wszystkiego są odpowiednie efekty – klimatyczna muzyka, mało dialogów, tajemnicze krajobrazy i surowy montaż. To wszystko sprawia, iż film wywołuje emocje u widza w każdym wieku.

Film „Alfa” to szczególny film w światowej kinematografii. Pokazuje rozwój niezwykłej relacji, w której okazuje się, iż człowiek potrzebuje wilka, a wilk potrzebuje człowieka. To opowieść o tym, iż wszystko jest możliwe. Dlatego też warto zobaczyć ten film. A dodatkową zachętą niech będzie fakt, iż jest dostępny w legalnej telewizji internetowej.