Jak założyć sklep internetowy w sieci.

Załóżmy, że już masz pomysł na sklep internetowy wiesz czym będzie handlować. Na samym początku koniecznie musisz wybrać czy będzie to sklep oparty na skrypcie darmowy, płatnym czy też może wynajmowanym takim za którego płacisz co miesiąc danej firmie.

Kolejnym krokiem jak wiadomo musisz koniecznie zatowarować sklep internetowy i tutaj sporo uwag do których koniecznie się dostosuj – wiem to ze swojego doświadczenia.

Nie kopiuj opisów produktów od innych!

Jest to najgorsze co może być wiadomo własny opis produktu jest czasochłonny, ale wierz mi, że bez tej podstawowej rzeczy będzie Ci bardzo ciężko przebić się przez konkurencję w google. Twórz opisy które przykują uwagę klienta i podawaj jak najwięcej informacji na dany produkt/usługi.

Unikaj powielania tej samej treści, bo google nie lubi jak kopiujesz słowo w słowo.

Dbaj o unikalne tytuły produktu!

Jeśli sprzedajesz powiedzmy meble zamiast wpisywać komoda 2d-1S lepiej napisz dwudrzwiowa komoda z szufladą. Zachowasz unikalność i przy tym kontekst tekstu.

Dbaj o wysokiej rozdzielczości zdjęcia!.

Wiadomo nie musisz wrzucać zdjęć które mają po 5 Mb, aczkolwiek np: prestashop automatycznie je kompresuje. Dobierz zdjęcie, aby miało do 200Kb nie więcej.

Dobrym nawykiem jest podpisywanie zdjęć tagiem „alt” – powiedzmy, na zdjęciu jest motor, wtedy napisz „motor yamaha 600 czerwony” lub coś w tym stylu.

 

 

 

Wypełnij formularz - oddzwonię.