Własne pola WordPress czyli ACF

Własne pola WordPress custom fields

WordPress posiada masę funkcji które pozwolą Ci stworzyć z tej platformy nie tylko bloga, czy stronę, ale także zaawansowany sklep internetowy jak i portal. Dużym plusem WordPressa jest niezwykle duża ilość wtyczek które przychodzą nam z pomocą.

WordPress posiada także (custom fields) czyli swoje pola dzięki którym możesz stworzyć, co tylko chcesz.

Jeśli chcesz zobaczyć w jaki sposób pobrać meta dane z cms’a to pokaże Ci to w praktyczny i prosty sposób. Wystarczy trochę chęci oraz małej ilości wiedzy na temat kodowania w wordpress.

Advanced Custom Fields wtyczka która przyjdzie nam z pomocą.

Jest to niezwykła wtyczka która jest w pełni darmowa i możemy z niej korzystać bezproblemu, jednak istnieje wersja płatna która posiada tzw: Repeater (pole do powtarzania), aby wtyczka działała musimy ją ściągnąć i aktywować.

W menu po lewej stronie ukazuje nam się dodatkowe pola „Własne pola” przechodzimy dalej i klikamy „dodaj nowe”. Na samym początku wpisujemy nazwę naszej zakładki pól. Powiedzmy niech to będzie KONTAKT następnie nieco niżej naciskamy dodaj pole. Wpisujemy Numer telefonu. Zauważ jedną ważną rzecz w „Nazwa pola” wyskoczyło nam „numer_telefonu” – jest to właśnie nazwa pola która będzie nam potrzebna do wyświetlenia naszego Numeru telefonu.

advanced custom fields

Następnie wybieramy rodzaj pola według uznania. Klikamy zamknij pole oraz wybieramy u góry po prawej stronie przycisk „Opublikuj”. W tej chwili właśnie nasz numer telefonu jest gotowy do wyświetlenia go na stronie za pomocą funkcji the_field. Jak użyć tej funkcji, aby pojawiły się własne pola w WordPressie? – to proste wystarczy wpisać prosty kod php.

$id = get_the_ID();

the_field(‚numer_telefonu’,$id);

Taki oto kod wyświetli nam Numer telefonu.

ACF to wtyczka która naprawdę pozwoli na niezwykłe i proste poruszanie się po systemie cms. Dzięki temu pluginow’i stworzysz na prawdę niemal każdą stronę z wieloma zmiennymi.

Wypełnij formularz - oddzwonię.